ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

آرادان

شهرستان آرادان در استان سمنان داراي وسعتي در حدود ۴۳۲۹ کيلومتر مربع در ۱۵ كيلومتري شهرستان گرمسار واقع شده و از شمال به فيروزكوه، از غرب به گرمسار، از شرق به سرخه و از جنوب به اردستان(اصفهان) منتهي مي شود. شهرستان آرادان دارای آب و هوایي کوهپايه اي در مرکز، ييلاقي در شمال و کويري در جنوب شهرستان مي باشد. جمعیت این شهرستان طبق سرشماری سال 1395، 13884نفر بوده است.

شناخت صنایع دستی

شهرستان آرادان تولیداتی در زمینه صنایع دستی دارد که می توان در زمینه افزایش این تولیدات گام برداشت و ضمن درامدزایی، اشتغالزایی مناسبی نیز برای جوانان شهرستان داشت. البته بازاریابی در زمینه تولیدات صنایع دستی از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه شود و می توان گفت بازاریابی صحیح از شروط موفقیت در این حوزه است.

قالی بافی از جمله فعالیت هایی است که توسط مردم شهرستان آرادان انجام می شود. این فعالیت در قالب بافت فرش و تابلوفرش بروز پیدا کرده است. توسعه قالیبافی از جمله پیشنهادات شغلی در این حوزه است که در صورت تامین بازارفروش، سوددهی خوبی به همراه دارد.

قالیبافی از مشاغل خانگی پردرآمدی است که تسهیلات خوبی به آن تعلق می گیرد. بسیاری از زنان خانه دار این هنر را یک فرصت شغلی مناسب می دانند چون در کنار کارهای روزمره می توانند به این کار بپردازند و درآمد خوبی کسب کنند. از آن جایی که قالی انواع مختلفی دارد می توان با آموختن دانش آن، محصولات متنوع و متناسب با ذوق و سلیقه افراد تولید و به بازار عرضه کرد. همچنین با تولید فرش با کیفیت می توان به صادرات در این زمینه فکر کرد. این کسب و کار  را می توان در فضای کوچک و با سرمایه اولیه کم راه انداخت و با فروش محصول و افزایش مشتری، این کار را گسترش داد و زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم کرد.

گلیم بافی، جاجیم بافی و نمدمالی از دیگر هنرهای مردم شهرستان آرادان است که قابلیت توسعه دارد.

جاذبه های گردشگری

منطقه لزوره از مناطق ییلاقی شهرستان آرادان (بخش کهن آباد و دهستان فروان) از جاذبه های زیبای گردشگری این منطقه به شمار می رود، لزوره در ۶۳ کیلومتری شمال شرق آرادان و در مختصات ۵۲ درجه و ۴۶ دقیقه طول شرقی و ۳۵ درجه و ۳۱ دقیقه عرض شمالی قرار دارد. ارتفاع لزوره ۲۸۲۷ متر است. مساحت مراتع لزوره ۱۹۸۵ هکتار است که در دوره ییلاقی مورد تعلیف دام‌های عشایر قرار می‌گیرد. مجموعه چشمه سار‌های لزوره دارای گواراترین آب‌ در شمال منطقه آرادان می باشد. لزوره دارای چمنزار وسیعی است که پوشیده از انواع گل ‌های ارکیده و آلاله ‌های زرد است.

مراتع لزوره پوشیده از گیاه صنعتی باریجه و گیاهان دارویی ومعطر مثل آویشن است. کوه ‌های کلناب و سنگاب ییلاق لزروه را احاطه کرده است. گروهی از عشایر الیکایی دوره‌ی ییلاقی را در این ییلاق مصفا سپری می‌کنند. راه اصلی دسترسی به لزوره که با اتومبیل های کمک دار و موتور سیکلت امکان پذیر است در بین دو روستای رامه پایین و رامه بالا به سمت شکار چال قرار دارد که می توان از مسیرهای ترکه در – سوته زار ، گزوش – امام زاده ابراهیم ، رامه بالا ، سیمین دشت و گاوده نیز می شود به لزوره دسترسی پیدا کرد در انتهای جنوبی دشت لزوره آبشار بسیار زیبایی قرار دارد که به زیبایی های این منطقه افزوده است.

شما در حال مشاهده آرادان در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0