ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

آغاز همکاری‌های مجازی ایران و نیکاراگوئه

آغاز همکاری‌های مجازی ایران و نیکاراگوئه

با امضای تفاهم نامه همکاری بین دو موزه «ملی ایران» و «نیکاراگوئه» در قالب یک نشست مجازی، قرار شد تا عادی شدن شرایط دنیا (بعد از کرونا)، دو موزه تلاش کنند با استفاده از فضای مجازی و برگزاری وبینارهایی برای همکاری‌های عملی آینده برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش ایسنا، چهارشنبه ۲۴ دی مراسم امضای تفاهم نامه همکاری موزه‌ای با حضور مجید صالحی – سفیر ایران در نیکاراگوئه -، ایساک براوو  – سفیر جمهوری نیکاراگوئه در ایران – و جبرییل نوکنده – رییس کل موزه ملی ایران – در محل موزه ملی ایران  و لوئیس مورالس – وزیر فرهنگ جمهوری نیکاراگوئه – و  ژاویرا پرز- گوئرا – رییس موزه ملی نیکاراگوئه – در محل موزه ملی نیکارگوئه در ماناگوا به صورت مجازی برگزار شد.

نوکنده در سخنانی این اقدام را رویدادی مهم و نقطه‌ی عطفی در روابط فرهنگی و بین موزه‌ای دو کشور دانست و گفت: با وجود شرایط پیش آمده به علت همه‌گیری کرونا، امضای این سند تفاهم نامه نشان از عزم دو کشور در تعمیق روابط فرهنگی دو ملت است.

وی  تاکید کرد: در گام اول و تا عادی شدن شرایط، دو موزه تلاش خواهند کرد که با استفاده از فضای مجازی و برگزاری وبینار با توانایی‌های همدیگر آشنا شوند و بتوانند برای همکاری‌های عملی آینده برنامه‌ریزی کنند.

لوئیس مورالس – وزیر فرهنگ جمهوری نیکاراگوئه – نیز ایران را یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های جهان نامید و اضافه کرد: باعث افتخار است که ۱۲۵ سالگی موزه ملی نیکارگوئه با امضای این تفاهم‌نامه همزمان شده است.

ژاویرا پرز- گوئرا-   رییس موزه ملی نیکاراگوئه – نیز در صحبت‌هایی امضای این تفاهم‌نامه را اقدامی فرهنگی دانست که در تقویت روابط دو کشور گامی مهم محسوب می‌شود و افزود: موزه ملی نیکاراگوئه با حمایت وزارت فرهنگ گالری‌های جدیدی به موزه افزوده و تنوع فرهنگی این کشور به خصوص ریشه‌های افریقایی آن تاثیر زیادی در غنی شدن موزه ملی این کشور داشته و دارد.

ایساک براوو – سفیر جمهوری نیکاراگوئه در ایران – نیز با اشاره به این‌که امضای این تفاهم نامه باعث تقویت روابط موزه‌های دو کشور می‌شود، ادامه داد: هر نتیجه‌ای که از این تفاهم نامه حاصل شود، بیانگر علاقه و تمایل ملت‌های دو کشور به صلح و ثبات در جهان است. این سند پیام روشنی به جهان است که در چنین شرایط دشواری می توان به تقویت صلح جهانی کمک کرد.
 

مجید صالحی – سفیر ایران در نیکاراگوئه – نیز تاکید کرد: هر دو سفارت تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا موضوعات مورد توافق در این تفاهم نامه اجرایی شود تا گامی اساسی در تحکیم روابط فرهنگی دو کشور باشد.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده آغاز همکاری‌های مجازی ایران و نیکاراگوئه در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. اصغر طهماسبی گفته؛
  05:18 1401/02/21

  شما پیج اینستا هم دارین؟ 😍😍😍

 2. عبدالرضا قشقایی گفته؛
  00:06 1401/03/19

  مثل همیشه عالی

 3. حسین طاهری گفته؛
  02:42 1401/05/05

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنینم چجوری باهاتون ارتباط بر قرار کنم

 4. عیسی شریفی گفته؛
  00:42 1401/06/06

  بی نظیر هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0