ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه

آموزش تصویری عروسک سازی با پولیش برای کودکان

آموزش عروسک سازی با پولیش

عروسک سازی با پولیش یکی از سبک های زیبا و جذاب است، که به راحتی نیز انجام می گیرد و اغلب برای ساخت عروسک حیوانات مختلف به کار می رود. کار با انواع پولیش و خز بسیار راحت است و شما بدون نیاز به مهارت های خاص می توانید عروسک های پولیشی زیبا و متنوعی را در منزل و برای کودکانتان بسازید.

اغلب والدین خصوصا مادرهای باسلیقه و هنرمند ترجیح می دهند با هنر و ابتکار خود عروسک های زیبایی را برای کودکان بسازند. همانگونه که می دانید با استفاده از وسایل گوناگون از جمله پارچه، خمیر چینی، نمد، پولیش و… می توان عروسک های کودکانه زیبایی ساخت. عروسکی که قصد ساخت آن را داریم، خرگوش بامزه ایی است که می توان آن را برای کودکان دختر و پسر تهیه نمود. برای ساخت این مدل عروسک شما به تکه ای پولیش، مقداری روبان و نخ، پشم شیشه برای پرکردن عروسک و دکمه های ریز برای چشم های عروسک نیاز دارید.

برای ساخت عروسک نمدی و پولیشی اولین اقدام تهیه الگوی عروسک است. تصویر زیر الگوی عروسک خرگوش را نشان می دهد. آن را در سایز دلخواه پرینت گرفته و روی پولیش قرار دهید و سپس به تعدادی که روی هر الگو نوشته شده است پولیش را برش بزنید.

حال زمان آن رسیده است که الگوها را روی هم قرار داده و آنها را به هم متصل نمایید. این کار را می توان با استفاده از چرخ خیاطی و یا با کمک نخ و سوزن و هنر دست خود انجام دهید.

بعد از اتصال اجزا به یکدیگر پارچه ها را برگردانید. توجه داشته باشید که باید قسمتی از عروسک را ندوزید تا بتوانید آن را با پشک شیشه پر کنید.

گوش های خرگوش را با پارچه آهار دار تهیه کنید، آن ها را بعد از برش زدن اتو بزنید تا ایست بهتری داشته باشند.

در این مرحله گوش ها را به قسمت سر خرگوش متصل نمایید.

چشم های عروسک را روی صورت خرگوش قرار دهید و سپس با استفاده از نخ برای عروسک خود ابرو و بینی قرار دهید.

همانطور که می دانید انتخاب مدل اجزا عروسک برای عروسک های نمدی، پولیشی و پارچه ای کاملا سلیقه ایی است و شما می توانید از وسایل گوناگون برای تکمیل صورت عروسک استفاده نمایید.

عروسک پولیشی ما تکمیل شده، می توانید با روبان برای خرگوش خود پاپیونی زیبا بسازید و یا با پارچه های رنگی برایش لباس بدوزید و سپس این عروسک پولیشی زیبا را به کودکتان هدیه دهید.

عروسک های پولیشی یا پلاشی به دلیل نوع پارچه به کار رفته در ساخت آن که نوعی پارچه نرم از جنس مخمل و پرزدار است نامگذاری شده اند که در برخی از کشور ها به نام  عروسکهای پر شده نیز نامیده می شوند.

 

عروسک های مخملی که در ایران به آنها عروسکهای پولیشی گفته می شوند، دارای پوستی نرم بوده که به خاطر استفاده از پارچه هایی از جنس پنبه یا حریر در ساخت آنها می باشد، داخل این عروسک ها نیز با مواد نرمی مثل پلی استر یا پنبه مصنوعی پر می کنند، بنابراین عروسک پولیشی را در یک جمله می توان اینگونه تعریف کرد؛ انتخاب کردن درست پارچه به منظور استفاده در رویه عروسک، طراحی الگوی عروسک پولیشی و در انتها پر کردن داخل عروسک با پلی استر.

 

جالب است بدانید که عروسکهای پولیشی منحصر به سن و جنسیت خاصی نیستند و پولیش در واقع پارچه هایی شبیه به مخمل می باشد اما ارزان تر بوده و از الیاف کم کیفیت تری برای تولید آن استفاده شده است. پارچه های پولیش دارای سه نوع پرزدار بلند، پرزدار کوتاه و پولیش دو رو هستند که تنوع رنگی آنها نیز زیاد است، در اینجا می توانید نمونه هایی از عروسکهای پولیشی زیبا را مشاهده کنید.

 

شما در حال مشاهده آموزش تصویری عروسک سازی با پولیش برای کودکان در پلتفرم خورشیدک هستید

الهه ستاری فلاح
الهه ستاری فلاح

کارشناس ارشد مهندسی معماری اسلامی و کارشناس معماری داخلی
علاقمند به صنایع دستی و خلاقیت های هنری

می توان طرح و نقش زد
می توان ساخت شکل داد
می توان جلا داد
می توان عاشق لحظه لحظه جریان خلق بود

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
  دسته بندی محتوای سایت
  0