ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه

آموزش ساخت کیف نمدی

·         کیف نمدی از انواع وسایلی است که به راحتی می توانید آن را در منزل درست کنید و از تهیه آن لذت ببرید. در ادامه این مطلب ساخت کیف نمدی را به شما همراهان عزیز و گرامی به صورت مرحله به مرحله آموزش می دهیم.
اغلب خانم ها و دختران جوان به ساختن کیف در منزل علاقه مند هستند و تمایل دارند با استفاده از لوازم در دسترس شان وسایل زیبایی را درست کنند. برای ساختن کیف نمدی می توانید از پارچه نمدی ضخیم و نازک و نخ دسمه و نخ معمولی و سوزن مخصوص و زیپ کیف استفاده کنید.

امروزه دست ساز های نمدی نظیر جامدادی نمدی و ساعت نمدی و عروسک نمدی و کیف نمدی در بین خانم ها بسیار پرطرفدار و محبوب شده اند و برای ساختن این وسایل نمدی از پارچه های نمدی در انواع رنگ های مختلف استفاده می شود.

وسایل لازم برای تهیه کیف نمدی

پارچه نمدی ضخیم در انواع رنگ های مختلف
پارچه نمدی نازک در رنگ های مختلف
نخ معمولی
نخ دسمه
سوزن مخصوص نمد دوزی
زیپ کیف

آموزش مرحله به مرحله ساختن کیف نمدی

ابتدا پارچه نمدی ضخیم را به صورت یک شکل برش بزنید توجه داشته باشید که این برش ها الگوی اصلی کیف نمدی هستند و می توانید از هر رنگی که دوست دارید برای آن استفاده کنید.

برای تزیین کردن قسمت جلویی کیف به چند پارچه نمدی نازک در رنگ های مختلف نیازمند هستید و می توانید این پارچه های نمدی را در انواع طرح های مختلف برش بزنید که برای ساختن این مدل کیف نمدی پارچه های نازک را به شکل اشک برش زده ایم که اندازه این اشک ها سلیقه ای است.

در مرحله بعدی آموزش ساختن کیف نمدی باید نمدهای رنگی را که برش زده اید در یک قسمت از الگوی اصلی کیف نمدی مرتب کنید.

با کمک سوزن و نخ و دوخت دندان موشی برش های اشکی را روی قسمت اصلی کیف نمدی متصل کنید. می توانید برای چسباندن برش های اشکی از چسب حرارتی نیز استفاده کنید ولی متصل کردن این برش ها با دوخت دندان موشی باعث زیبایی بیشتر مدل کیف نمدی می شود.

بعد از دوختن قسمت های رنگی با استفاده از یک نخ همرنگ با هر کدام از نمدهای رنگی یک خط باریک و صاف را به صورت متصل به قسمت های رنگی بدوزید.

در این مرحله از ساختن کیف نمدی باید قسمت هشتی شکلی را که در انتهای الگو اصلی کیف موجود است به یکدیگر وصل نمایید به این صورت که دو لبه قسمت هشتی را کنار یکدیگر و به سمت قسمت داخلی قرار دهید و با کمک دوخت دندان موشی این لبه ها را به یکدیگر وصل کنید.

زیپ کیف را در این مرحله در قسمت لبه بالایی الگوی اصلی قرار بدهید و با کمک چرخ خیاطی و یا با استفاده از دست زیپ را بدوزید.

برای اینکه قسمت داخلی کیف نمدی تمیزتر به نظر برسد می توانید از پارچه نواری گیپوری برای پوشاندن زیپ استفاده کنید و این پارچه را با کمک چسب حرارتی روی قسمت اضافی زیپ و در داخل کیف بچسبانید.

اگر تمایل دارید برای کیف نمدی بند وصل کنید باید یک تکه باریک از پارچه نمدی را جدا کنید و در دو طرف انتهایی کیف بدوزید توجه داشته باشید که این قسمت برای آویزان کردن بند کیف لازم است.

در این مرحله از ساخت کیف نمدی از یک قسمت کیف شروع به زدن دوخت دندان موشی کنید تا شکل اصلی کیف کامل شود.

بعد از اینکه دور تا دور الگو اصلی کیف را دوختید کیف نمدی دست دوز آماده استفاده است و می توانید بند را به کیف وصل کنید تا شکل کیف کاربردی و کامل تر شود.

شما در حال مشاهده آموزش ساخت کیف نمدی در پلتفرم خورشیدک هستید

الهه ستاری فلاح
الهه ستاری فلاح

کارشناس ارشد مهندسی معماری اسلامی و کارشناس معماری داخلی
علاقمند به صنایع دستی و خلاقیت های هنری

می توان طرح و نقش زد
می توان ساخت شکل داد
می توان جلا داد
می توان عاشق لحظه لحظه جریان خلق بود

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
  دسته بندی محتوای سایت
  0