ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

افتتاح «موزه خودروهای تاریخی ایران» در بهار آینده

افتتاح «موزه خودروهای تاریخی ایران» در بهار آینده

مدیرعامل موسسه فرهنگی موزه های بنیاد مستضعفان با اشاره به روند آماده سازی مجموعه موزه‌ای سردار آسمانی (دفینه) و موزه هنر ایران واقع در کاخ مرمر گفت: موزه خودروهای تاریخی ایران هم امروز در ماه نهم عملیاتی‌اش قرار دارد و در بهار سال آتی بهره‌برداری خواهد شد که به لحاظ عقبه تاریخی و تنوع خودرو، کیفیت و رنگ، برترین موزه تاریخی خودرو در جهان است.

به گزارش ایسنا، قنبری در مراسم افتتاحیه همزمان «مجموعه موزه‌ای سردار آسمانی (دفینه) و موزه هنر ایران واقع در کاخ مرمر» با بیان اینکه از ۱۵ ماه قبل تا امروز دستور داده شد که در تراز نام مبارک جمهوری اسلامی و رهنمود و تدبیر ولی امر مسلمین هفت موزه در عالیترین ترازهای دنیا تاسیس شود گفت: موزه هنر ایران در محل کاخ مرمر سابق در طول صد روز مورد مرمت و بازسازی در همه ابعاد و حوزه ها قر ار گرفت.

وی افزود: ۴۵۰ اثر شاخص و فاخر تاریخی از هزاره‌های پیش از میلاد تا تاریخ معاصر در آنجا قرار گرفت و آماده بهره برداری شد که به علت کرونا تا امروز به تعویق افتاده بود. موزه آوندهای تاریخی در رامسر نیز تاسیس شد که آغاز امسال مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل موسسه فرهنگی موزه‌های بنیاد مستضعفان با بیان اینکه پنج موزه هنر جهان، هنر اسلامی، گوهر و آرایه‌های تاریخی و پول ایران هم در دستورکار قرار گرفت تا در این ساختمان آماده و ارائه شود گفت: این ساختمان در شرف تخریب بود و مهندسان صاحب علم اعلام کردند کلیه ستون های فرعی و اصلی دچار کمانه شده و با کوچکترین فشار جانبی فرو می‌ریزد که طی صد روز آثار بسته بندی و به جای دیگری منتقل و عملیات مقاوم سازی شروع و در ۱۴ ماه به سرانجام رسید.

وی ادامه داد: این ساختمان به علت نما ثبت تاریخی شده بود و مقاوم سازی این نما زحمت بسیاری داشت. عملیات عمرانی به گونه‌ای صورت گرفت که یکی از مستحکم‌ترین مجتمع های موزه ای ایران شده است. در کنار عملیات عمرانی و ابنیه‌ای باید آثار انتخاب می شد. ۵۰۰۰ اثر تاریخی از ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد حضرت مسیح انتخاب و  همه اصالت سنجی شدند، مورد مرمت قرار گرفتند و ترمیم و تنظیف شدند و به این ترتیب مقدمات شکل گیری یک موزه بین‌المللی فراهم شد.

قنبری با اشاره به اینکه اسامی متنوعی برای نام موزه وجود داشت گفت: معتقدم زینتی‌ترین دارایی این موزه نام بزرگ شهید قاسم سلیمانی است و هیچ اثری ارزشمندتر از سردار آسمانی در اینجا وجود ندارد. موزه خودروهای تاریخی ایران هم امروز در ماه نهم عملیاتی اش قرار دارد و در بهار سال آتی بهره‌برداری خواهد شد که به لحاظ عقبه تاریخی و تنوع خودرو، کیفیت و رنگ برترین موزه تاریخی خودرو در جهان است. کاری که در اینجا انجام شد نماد همبستگی ملی بود.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده افتتاح «موزه خودروهای تاریخی ایران» در بهار آینده در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. حسین باستانی گفته؛
  09:42 1401/04/02

  کاش پیج اینستاگرامتونم بهم میدادید

 2. حجتی گفته؛
  16:30 1401/04/09

  بهترین چیزی که میشد پیدا کرد رو نوشتید

 3. مجد گفته؛
  04:06 1401/05/06

  چرا اینقد کم؟ 😍😍😍

 4. مسلم جلیلی گفته؛
  16:18 1401/05/09

  گروه واتساپی هم دارید؟

 5. جواد صادقی گفته؛
  06:06 1401/05/30

  چرا اینقد کم؟ 😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0