ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

توقف ساخت‌وساز در محوطه بارگاه حیقوق نبی(ع) تا ارائه طرح جامع توسعه

توقف ساخت‌وساز در محوطه بارگاه حیقوق نبی(ع) تا ارائه طرح جامع توسعه

ایسنا/همدان فرماندار شهرستان تویسرکان گفت: تا موقعی که طرح جامع و کارشناسی شده ای برای توسعه بارگاه حیقوق نبی(ع) ارائه نشود، هیچ ساخت و سازی در این مکان صورت نمی گیرد و حتی ساخت و سازهای نیمه کاره نیز متوقف می شوند.

سیدرسول حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هیئت امنای جدید بارگاه حضرت حیقوق نبی(ع) با عضویت استاندار، نماینده مردم در مجلس، امام جمعه، فرماندار، مدیرکل اوقاف و امور خیریه و میراث فرهنگی استان برای پیگیری و توسعه این بارگاه تشکیل شده و جا دارد از زحمات هیئت امنای قبلی تقدیر و تشکر کرد.

وی با بیان اینکه قبلاً اوقاف، میراث فرهنگی و شهرداری هر کدام به طور جداگانه برای ساماندهی بارگاه فعالیت داشتند، افزود: هر کدام از این مجموعه ها به طور مجزا طرحی را برای توسعه این مکان ارائه داده بودند و بعد از بازدید ما از طرح های ارائه شده و عدم توافق این مجموعه ها برای اجرای طرح، مانع توسعه این بارگاه تاکنون شده است.

فرماندار شهرستان تویسرکان در ادامه بیان کرد: پس از بررسی های متعدد تصمیم بر آن شد که با شکل گیری هیئت امنای جدید، طرحی جامع برای معرفی و توسعه بارگاه این پیامبر الهی تدوین شود و به مرحله اجرا درآید.

وی گفت: برای رسیدن به طرح اصولی و کارشناسی برای توسعه بارگاه و شبهات این بقعه با بقعه دانیال نبی در شوش علاوه بر استفاده از کارشناسان درصدد برآمدیم که یک فراخوان عمومی نیز داشته باشیم که با وجود محدودیت های کرونایی فعلاً این امر میسر نیست چراکه نمی خواهیم این فراخوان به صورت مجازی برگزار شود و امیدواریم با مهار کرونا بتوانیم زودتر به این مقصود برسیم.

فرماندار شهرستان تویسرکان مطرح کرد: هر چند که دبیرخانه این ساخت و ساز و توسعه، اداره اوقاف و امور خیریه استان و شهرستان است اما من هم به عنوان فرماندار شهرستان خود را مسئول پیگیری‌های ویژه این طرح می دانم و از هیچ‌ تلاشی برای تسریع در این امر دریغ نخواهم کرد. 

حسینی در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه بودجه سال ۹۹ بسته شده و هنوز طرح جامعی هم پیشنهاد نشده، نمی توان در مورد میزان اعتبارات و بودجه مورد نیاز این طرح صحبتی کرد اما با توجه به این امر که شاید اعتبار شهرستانی کافی نباشد، پیگیر تأمین اعتبارات این طرح از منابع استانی و کشوری هستیم.

وی در پایان گفت: با توجه به وجود زیرساخت های مناسب مذهبی و گردشگری در شهرستان تویسرکان امیدواریم با همفکری هیئت امنای جدید این بارگاه را به گونه ای توسعه یابد که بحث مذهبی و گردشگری و زیباسازی فضای اطراف این بارگاه در بافت شهری به طور کامل درنظر گرفته شود تا بتوانیم به عنوان یک مجموعه فرهنگی و مذهبی و توریستی برای معرفی این پیامبر و همچنین رونق اقتصادی شهر از آن استفاده کنیم.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده توقف ساخت‌وساز در محوطه بارگاه حیقوق نبی(ع) تا ارائه طرح جامع توسعه در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. یعقوب شریعتی گفته؛
  11:30 1401/03/04

  محتوا خوبی بود

 2. حیدر خلیلی گفته؛
  08:06 1401/04/22

  با اجازتون بازنشر شد 😍😍😍

 3. غلام فتحی گفته؛
  21:54 1401/04/28

  احسنت عالی بود

 4. مجتبی زارعی گفته؛
  02:18 1401/06/03

  مطلبتون بسیار مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0