ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

جشن نور و قلم در برج آزادی

جشن نور و قلم در برج آزادی

جشن نور با نمایش آثار حاضر در نخستین نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم رقص قلم روی برج آزادی آغاز شد. 

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو-ایران، آثار نخستین نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم «رقص قلم»، شامگاه دوشنبه (۶ بهمن ماه) در مراسمی با حضور اهالی فرهنگ و هنر و رسانه از طریق ویدیو مپینگ روی برج آزادی به نمایش در آمد. 

در این جشن نور، آثاری از هنرمندان ۳۰ کشور جهان روی برج آزادی نمایش داده شد و علاقه‌مندان هر شب از ساعت ۱۸ و ۳۰ تا ۲۰ می‌توانند به مدت چهار شب به تماشای این آثار بنشینند. 

همچنین پیش از آغاز جشن نور، نمایشگاه قلم مهر افتتاح شد. 

سیدعباس عظیمی رییس برج آزادی در مراسم افتتاحیه این مراسم عنوان کرد: مجموعه از آثار هنرمندان پیشکسوت را در ۶ روز از ۳۰ هنرمند در مجموعه آزادی با عنوان قلم مهر دایر کردیم. 

او توضیح داد: حدود ۸۷ اثر را از اساتید جمع آوری کردیم و از همه هنرمندان تقدیر می‌کنیم. امیدوارم برج آزادی بتواند میزبان آثار هنرمندان فاخر باشد.

همچنین، حجت‌الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران نیز در این مراسم، عنوان کرد: چه افتخاری بالاتر از خدمت به اهالی فرهنگ و هنر تا آفرینش‌های هنری این سرزمین را با افتخار بر سر دستان بگیریم و به دنیا نشان دهیم. جشن نور «رقص قلم» یک آرزو برای من بود. در شهرهایی همچون لیون، چیزی به‌نام جشن نور وجود دارد؛ ما بناهای زیادی داریم و می‌توانیم از مردم دعوت کنیم آثار فرهنگی و هنری را در قالب ویدیو مپینگ به تماشا بنشینند.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با بیان اینکه از اسفند سال گذشته برنامه‌های مختلفی را در دستور کار قرار دادیم، تاکید کرد: مرزهای فضای مجازی و حقیقی از بین رفته و درآمیخته شده است. در اسفندماه سال گذشته فراخوان تیمارگران عشق را برای موسیقی و گرافیک به رسم احترام به کادر درمان منتشر کردیم؛ همچنین از اساتید برای حضور در برنامه‌های زنده اینستاگرامی دعوت کردیم و امروز بسیاری از این هنرمندان و بزرگان در فضای مجازی حضور دارند. 

ایوبی ادامه داد: نمایشگاه «رقص قلم» هم یکی از این اقدامات در این روزگار سخت بود تا آثار هنرمندان ایران و جهان را ببینیم. 
دیگران منتظر ما نمی‌شوند و می‌خواهند جای و جایگاه ما را بگیرند و گاه برخی از نوکیسه‌ها تلاش می‌کنند گوی سبقت را از ما بربایند.  

او با بیان اینکه ۳۰۰هنرمند آثار خود را به نخستین نمایشگاه بین‌المللی خوشنویسی راه ابریشم «رقص قلم» فرستادند و این اعتماد نشان می‌دهد اینجا خاستگاه هنر خوشنویسی است، گفت: همچنین کنفرانس بین‌المللی «رقص قلم« نیز با حضور ۳۰ استاد و ارائه مقالات برگزار شد که این مهم نشان می‌دهد هنر خوشنویسی زنده، کارآمد و محبوب در دنیاست.

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران عنوان کرد: در بخش انتخاب آثار ایرانی از انجمن خوشنویسان درخواست کردیم که آثار برتر را برای ما فرستادند؛ این آثار البته قطره‌ای از دریای مواج هنر این سرزمین بود و امیدواریم در موقعیتی دیگر، همه آثار هنرمندان جوان و دیگر اساتید را ببینیم.

ایوبی گفت: شب گذشته مخاطبانی از کشورهای چین، ژاپن، کره، آمریکا و استرالیا از گالری مجازی بازدید کردند. ما با زبان فرهنگ، هنر وشعر و ادب می‌توانیم جهان را بدون هیچ خونریزی تصاحب کنیم؛ اینجا سرزمین خورشید و نور و درخشش فلسفه و حکمت و دانایی است.

همچنین در کنار این مراسم، استاد داود لواسانی، همزمان کلامی را از سعدی شیرازی خوشنویسی کرد.

طراح و کارگردان ویدئومپینگ نیز برعهده امیررضا سالاری بود.
 

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده جشن نور و قلم در برج آزادی در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. جعفر نادری گفته؛
  21:54 1401/02/19

  واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت

 2. میلاد غلامی گفته؛
  01:30 1401/02/23

  چه مطلب خوبی 😍😍😍

 3. فرهاد شریف گفته؛
  22:06 1401/03/01

  گروه واتساپی هم دارید؟

 4. حمیدرضا شریفی گفته؛
  06:30 1401/05/01

  گل گفتید دست مریضاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0