ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

دریافت عوارض از هتل سازان تصویب شد

دریافت عوارض از هتل سازان تصویب شد

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آراء تبصره دریافت عوارض ساخت و ساز هتل سازان را به تصویب رساندند.

به گزارش ایسنا، در دویست و شصت و هشتمین جلسه شورا بررسی اخذ عوارض از هتل سازان در دستور کار قرار داشت که در همین راستا محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران باید تسهیلاتی را به افرادی که در حوزه گردشگری و هتل سازی سرمایه گزاری می کنند، ارائه بدهد، زیرا در تهران کمبود هتل داریم. در حال حاضر برای عوارضی تحت عنوان (عوارض ارزش بهینه) شهرداری می‌خواهد تصمیم بگیرد، این عوارض ٣ مرحله دارد که یک مورد به تغییر کاربری زمین از طرح تفصیلی قدیم به جدید مربوط می‌شود.

وی افزود: در دوره گذشته تصویب کردیم که اگر کاربری ملکی در طرح تفصیلی قدیم مسکونی بوده در طرح تفصیلی جدید اداری شود که ارزش آن هم طبیعتا بیشتر می‌شود. ما در چارچوب بحث طرح تفصیلی بحثی نداریم، اما اگر کسی خواست تغییر پهنه بدهد، مرجع آن کمیسیون ماده ۵ اســـت که باید عوارض ارزش بهینه بدهد. خواهش ما این اســت که اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی هم ما بــا همراهی کنند، زیرا برخی پرونده‌ها بلاتکلیف مانده است.

وی ادامه داد: شهرداری تهران دین خود را در زمینه ارائه تسهیلات به فعالان گردشگری ادا کرده است. حال شهرداری می‌خواهد عوارضی تحت عنوان عوارض ارزش بهینه دریافت کند که بخشی از این عوارض مربوط به تغییر کاربری زمین است. تقاضای بنده این است که دوستان به عوارض «O1» و «O2» که به عنوان مثال درباره طبقات اضافی است، رأی ندهند تا حذف شود. عوارض ساخت و ساز به حدی پایین است که تأثیری در آن ندارد. شهرداری در حال ارائه ۹۰ درصد تخفیف است و این میزان عوارض بسیار ناچیز است.

در بخش دیگری از این جلسه عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران نیز گفت: در حال حاضر حدود ۶۰ میلیارد تومان مربوط به عوارض هتل سازی منطقه ۶ داریم که این رقم برای هتل سازان رقمی نیست، اما برای شهرداری بسیار چشم گیر است. برای تبدیل تهران به مقصد گردشگری باید راهکارهای دیگری برای زیبایی و پاکیزگی شهر را مورد توجه قرار دهیم و با تخفیف به هتل سازان منجر به توسعه گردشگری نخواهیم شد.

به گزارش ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا با 12 رای موافق تبصره دریافت عوارض ساخت و ساز هتل سازان را به تصویب رساندند.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده دریافت عوارض از هتل سازان تصویب شد در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. قاسم عبدالهی گفته؛
  11:54 1401/02/28

  aaaaliii bood 😍😍😍

 2. سجاد خوش نیت گفته؛
  16:54 1401/03/04

  خیلی وقت بود به همچین چیزی نیاز داشتم

 3. علی گفته؛
  13:42 1401/03/09

  اکانت اینستا هم دارید؟

 4. ناصر روزبه گفته؛
  11:18 1401/03/16

  مطلب خوبی بود 😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0