ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

شهرستان دلیجان

شهرستان دلیجان یکی از شهرستان‌های استان مرکزی است که مرکز آن شهر دلیجان می‌باشد. این شهرستان از شمال به استان قم، از شرق و جنوب به استان اصفهان و از غرب و شمال غرب به شهرستان محلات، آشتیان و اراک محدود می‌شود.

شهرستان دلیجان در قلمرو آب و هوایی نیمه خشک قرار دارد و مرکز آن یعنی شهر دلیجان دارای زمستان‌های سرد و تابستان‌های نسبتاً گرم است.

بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت شهرستان دلیجان در سال ۱۳۹۵ برابر با ۵۱٬۶۲۱ نفر گزارش شده‌است.

شناخت صنایع دستی

صنايع دستي به آن گروه از صنايعي گفته مي شود كه مهارت، ذوق و بينش انسان در آن نقش اساسي دارد و يا اينكه تمام يا بخش اعظم مراحل ساخت فراورده هاي آن با دست انجام گرفته و در چارچوب فرهنگ و بينش هر منطقه و با ديدگاه هاي قومي ساخته و پرداخته مي شود. صنايع دستي بازتابي از تاريخ تمدن هر ملت و قومي است و مي تواند انتشار مؤثري براي فرهنگ و سنن مناطق مختلف باشد.

قالی بافی از جمله مشاغلی است که در حال حاضر در شهرستان انجام می‌شود و برخی از مردم در انجام آن مهارت دارند؛ بنابراین در صورت تأمین بازار فروش فعالیت در زمینه توسعه آن مزیت دارد.

قالیبافی از مشاغل خانگی پردرآمدی است که تسهیلات خوبی به آن تعلق می گیرد. بسیاری از زنان خانه دار این هنر را یک فرصت شغلی مناسب می دانند چون در کنار کارهای روزمره می توانند به این کار بپردازند و درآمد خوبی کسب کنند. از آن جایی که قالی انواع مختلفی دارد می توان با آموختن دانش آن، محصولات متنوع و متناسب با ذوق و سلیقه افراد تولید و به بازار عرضه کرد. همچنین با تولید فرش با کیفیت می توان به صادرات در این زمینه فکر کرد. این کسب و کار  را می توان در فضای کوچک و با سرمایه اولیه کم راه انداخت و با فروش محصول و افزایش مشتری، این کار را گسترش داد و زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم کرد.

مینا کاری نیز از جمله صنایع دستی نفیس شهرستان است که همچنان جای کار دارد. در انتها می‌توان کسب و کارهایی مانند شمع سازی، ساخت عروسک نمدی و تولید تراریوم را پیشنهاد داد که با بازاریابی و تبلیغات گسترده قابلیت توسعه دارند.

دوخت عروسک نمدی از مشاغل خانگی است که با سرمایه اولیه پایین قابل راه اندازی می‌باشد. برای شروع این کار، نیاز به محیط بزرگی نبوده و می توان داخل خانه مشغول تهیه عروسک نمدی شد. دوخت عروسک، دانش خاصی نیاز ندارد و با آموختن این مهارت می توان محصولات متنوعی تولید و به بازار عرضه کرد. بازار مصرف محصولات تولیدی، مغازه ها و نمایشگاه ها می باشند. باتوجه با گسترش فضای مجازی، با تبلیغ در این شبکه ها می توان محصولات بیشتری را معرفی و به فروش رساند.

قالی

کسب و کار شمع سازی از مشاغل خانگی پر درآمدی است که امروزه به علت خواص دارویی، خواص زینتی و زیبایی، بازار مصرفی بالا و پررونقی دارد. این کسب و کار از ریسک پایینی برخوردار است و چون مواد اولیه آن به راحتی تامین می شود، بازار مصرفی خوبی دارد (مواد اولیه شمع سازی، پارافین می‌باشد که ایران منابع سرشاری از پارافین را داراست). شمع‌سازی در مقیاس کوچک قابل انجام است و خطرهایی مثل بیماری و یا آب و هوای اقلیمی، کار و سرمایه را تهدید نمی کند. به همین خاطر می تواند از بهترین گزینه ها برای راه اندازی کسب و کار باشد و با بازاریابی مناسب سود خوبی را عاید شخص کند. در صورت تامین بازار می‌توان این شغل را در مقیاس‌های بزرگ‌تر نیز راه‌اندازی کرد.

تولید و پرورش گل و گیاه همیشه یکی از پر درآمد ترین مشاغل بوده است، امروزه نیز با توجه به آپارتمانی شدن منازل، تمایل به پرورش گیاهان داخل آپارتمان رو به افزایش است. تولید تراریوم چون به سرمایه و صرف وقت زیادی نیاز ندارد، می تواند به عنوان شغل دوم، بسیار قابل تامل بوده و با صرف هفته ای یک روز زمان، سوددهی خوبی داشته باشد. با ایجاد خلاقیت و ابتکار و هنر در کارها سود را می توان تا دو برابر هم افزایش داد.

جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری

غار چال‌نخجیر از غارهای آهکی است که در شهر دلیجان قرار دارد. این غار در سال ۱۳۶۷ بر اثر یک انفجار که نزدیک به دهانه آن رخ داد کشف شد و تا قبل از آن کسی از وجود آن اطلاعی نداشت. قدمت این غار متعلق به دوران سوم زمین‌شناسی است و از عمر آن نزدیک به ۷۰ میلیون سال می‌گذرد. این غار در سه طبقه بنا شده و یک دهانه اصلی، یک شاخه اصلی و چندین شاخه فرعی دارد و عمق آن بین ۸ تا ۱۲ کیلومتر تخمین زده شده است. غار چال‌نخجیر از تالارهای متعددی مانند چهل‌ستون، دریاچه، چهل‌چراغ، زیبایی‌ها، سفره‌عروس، برزخ و باغ وحش تشکیل شده و تالار چهل‌ستون از بقیه تالارها زیباتر است. این غار در سال ۱۳۸۴ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

شما در حال مشاهده شهرستان دلیجان در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0