ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

شهرستان سر پل ذهاب

شهرستان سرپل ذهاب یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه با مرکزیت شهر سرپل ذهاب است که از شمال و شرق به شهرستان‌های ثلاث باباجانی و دالاهو و از جنوب و غرب به شهرستان‌های گیلانغرب و قصرشیرین و کشور عراق محدود می‌شود. این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و قلعه شاهین است و دارای ۶ دهستان و ۱۶۳ روستا می باشد. وسعت این شهرستان نیز ۲۱۸۸۵۹۴ متر مربع است.

شهرستان سرپل ذهاب در جلگه‌ای نسبتاً وسیع که اطراف آن را ارتفاعات و تپه ها احاطه کرده اند، قرار دارد

این شهرستان دارای سه اقلیم متفاوت آب و هوایی یعنی زمستانی معتدل و تابستانی گرم و طولانی در قسمت مرکزی، زمستانی سرد و تابستانی خنک در قسمت شمالی و زمستانی ملایم و تابستانی گرم در قست شمال غربی است. حداکثر نزولات جوی شهرستان نیز در فصل زمستان و مقدار کمی در بهار است. جمعیت سرپل ذهاب در سال ۱۳۹۵، برابر با 85342 نفر برآورد شده است.

شناخت صنایع دستی

طبق بررسی های انجام شده در رابطه با تولید صنایع دستی در شهرستان سرپل ذهاب باید گفت که فعالیت در این زمینه در بین مردم خیلی رایج نیست. علاوه بر این بیشتر بانوان در این شهرستان در کنار مردان فعالیت می کنند و فرصتی برای فعالیت در این حوزه ندارند. البته تولیدات کمی مانند قالی، گلیم و برخی فعالیت های خیاطی عمدتاً به صورت خانگی در این شهرستان انجام می شود. هر چند که به صورت کلی در زمینه فروش صنایع دستی مشکلاتی وجود دارد؛ اما سعی در برطرف کردن آنها همراه با انجام حمایت های مالی و آموزش به افراد، می تواند انگیزه ورود به این حوزه را در مردم ایجاد کرده و یا افزایش دهد؛ در حقیقت اشتغالزایی اصلی ترین مزیتی است که از ایجاد توسعه در این حوزه حاصل می شود.

جاذبه های گردشگری

بنای تاریخی قلعه منیژه از دیدنی های سرپل ذهاب در داخل بافت روستای پاطاق است. این بنا با ارتفاع حدود ۲ متر از زمین‌های اطراف خود و با ابعاد ۷۰ در ۵۰ متر مربع دارای پلان مستطیل شکلی است که از لاشه سنگ و ملات گچ ساخته شده است. در داخل این قلعه بنای مربع شکل دیگری با ابعاد ۴۸ در ۴۸ متر مربع احداث گردیده که به احتمال بسیار زیاد ارگ قلعه است.

شما در حال مشاهده شهرستان سر پل ذهاب در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0