ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

شهرستان میامی

شهرستان میامی، شرقی‌ترین شهرستان‌های استان سمنان در مسیر تهران به مشهد است که از شمال به استان‌های گلستان و خراسان شمالی، از شرق به استان خراسان رضوی و از غرب به شهرستان شاهرود محدود شده است‌. اقلیم جغرافیایی این شهرستان کویری و اقلیم آب و هوایی آن نیز معتدل و بارانی است. جمعیت شهرستان میامی طبق سرشماری سال 1395، 38718 نفر بوده است.

شناخت صنایع دستی

تولید صنایع دستی از گذشته تا به امروز یکی از راه های مهم کسب درآمد در کشور ما بوده است که متاسفانه اخیرا به علل مختلفی، بازارفروش آن دچار مشکل شده است که می توان با استفاده از طرح های به روز و مشتری پسند، بازارفروش این صنایع را حداقل در داخل کشور تقویت کرد.

قالیبافی از جمله مشاغلی است که در حال حاضر در شهرستان انجام می‌شود و برخی مردم در انجام آن مهارت دارند. گسترش این حرفه به شرط بازاریابی مناسب سود چشمگیری را به دنبال دارد. قالیبافی از مشاغل خانگی پردرآمدی است که تسهیلات خوبی به آن تعلق می گیرد. بسیاری از زنان خانه دار این هنر را یک فرصت شغلی مناسب می دانند چون در کنار کارهای روزمره می توانند به این کار بپردازند و درآمد خوبی کسب کنند.

از آن جایی که قالی انواع مختلفی دارد می توان با آموختن دانش آن، محصولات متنوع و متناسب با ذوق و سلیقه افراد تولید و به بازار عرضه کرد. همچنین با تولید فرش با کیفیت می توان به صادرات در این زمینه فکر کرد. این کسب و کار  را می توان در فضای کوچک و با سرمایه اولیه کم راه انداخت و با فروش محصول و افزایش مشتری، این کار را گسترش داد و زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم کرد.

گلیم‌بافی و تابلوفرش بافی از دیگر کسب و کارهایی است که به دلیل آشنایی و مهارت برخی مردم در انجام آن، قابل سرمایه‌گذاری است.

شرط موفقیت در این زمینه استفاده از طرح‌های به‌روز و متنوع است.

بعد از موارد فوق می‌توان به منبت کاری اشاره کرد که هم اکنون نیز انجام می‌شود و همچنان جای کار دارد. دوزندگی لباس محلی، کیف دوزی، میناکاری، جوراب بافی، حوله بافی، گل سازی و چادرشب بافی از جمله مشاغلی است که در سطح شهرستان انجام می‌شود و توسعه این موارد نیز در صورت داشتن بازار مصرف، با سود خوبی همراه است.

آرامگاه شیخ حسن جوری یکی از رهبران روحانی قیام سربداران در قرن هشتم در شهرستان میامی و در ۱۵۰ کیلومتری شرق شهر شاهرود، در روستای فیروزآباد سفلی حوالی روستای فرومد واقع شده است. این آرامگاه دارای گنبدی مدور است و متشکل از یک اتاق چهار در سه مترمربع است که از خشت خام ساخته شده‌ است.

قلعه میامی که در حال حاضر خرابه‌ای از آن باقی مانده است، در جنوب میامی قرار دارد. بر اساس گفته‌های مردم محلی این قلعه در گذشه مرکز میامی بوده و توسط حمله مغول ویران شده است. قلعه اراکی چهار برجی نیز در بالای کوه میامی قرار دارد، که دروازه آن را از آجر ساخته‌­اند و یک آب‌انبار بزرگ در میان آن واقع شده است. در مقابل این قلعه که نزدیک به یکی از قله‌ها است، آثار حدود دویست خانه دیده می‌شود. همه راه‌های دسترسی به این قلعه و کوه میامی بسته شده است.

شما در حال مشاهده شهرستان میامی در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0