ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

شورای سیاست‌گذاری فرهنگی اربعین تشکیل شد

شورای سیاست‌گذاری فرهنگی اربعین تشکیل شد

شورای سیاست‌گذاری فرهنگی اربعین به منظور تدوین سیاست‌ها و راهبردهای فرهنگی اربعین تشکیل شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، این شورا با ابلاغ رییس ستاد مرکزی اربعین به رییس کمیته فرهنگی و آموزشی این ستاد، نخستین نشست خود را با حضور دبیر ستاد مرکزی اربعین و با عضویت شخصیت‌های فرهنگی و کارشناسان حوزه اربعین، در  بعثه مقام معظم رهبری برگزار کرد.

رییس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با شرح اقدامات انجام‌گرفته در ستاد اربعین و کمیته فرهنگی و سایر دستگاه‌های مسؤول و مطالعات انجام‌شده در خصوص تنظیم سیاست‌ها و راهبردها، گفت: با توجه به سیال بودن شرایط و گسترده‌تر شدن حرکت بزرگ اربعین در ابعاد جهانی و حضور چندمیلیونی ایرانیان در این مراسم، به تنظیم درست و جامع،  مطابق با شرایط و تحولات، با عنایت به مسؤولیت ملت و دولت عراق به عنوان میزبان و متولیان اربعین نیازمندیم. توصیه‌ها و اندیشه رهبر معظم انقلاب اسلامی و ظرفیت‌های موجود و اسناد تدوین‌شده به عنوان اسناد بالادستی نیز مبنای کار خواهند بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی تجارب و تخصص این جمع و درک مشترک صاحب‌نظران را  سرمایه‌ای ارزشمند برای چنین مقصدی دانست و از اعضای این شورا درخواست کرد با بهره‌گیری از تلاش مراکز مطالعاتی و اندیشکده‌ها، نظرات استادان، صاحب‌نظران، موکب‌داران و بخش‌های مختلف مردمی که تجربه‌ ارزشمند و شناخت خوبی از شرایط و حرکت بزرگ اربعین دارند در  ترسیم و مهندسی حرکت بزرگ فرهنگی اربعین ‌کمک کنند.

رییس کمیته فرهنگی ستاد اربعین یادآور شد: اساس این تصمیمات در حوزه ایران، با ما خواهد بود و در کلیت، قطعا نظرات دوستان در عراق تعیین‌کننده و صائب و مبنا خواهد بود.

احمد محمدی‌فر ـ دبیر ستاد مرکزی اربعین ـ با اشاره به روند تحولات و افزایش جمیعت ایرانیان و شرایط پیش ‌رو اظهار کرد: همه قبول داریم که اربعین اساس و جوهره‌اش فرهنگی است و سلامت و ارتقای این بُعد آن، تصمین‌کننده اساس این حرکت خواهد بود.

او با اشاره به فعالیت‌های بعثه به عنوان مسؤول فرهنگی و آموزشی اربعین، ضرورت هم‌افزایی در انجام فعالیت‌ها را مورد تاکید قرار داد و خواستار تدوین خط و جهت فرهنگی بر اساس اندیشه رهبری شد.

او ادامه داد: حفظ و تقویت مردمی بودن اربعین و روح نهضت امام حسین (ع) و پرهیز از چالش‌ها و حاشیه‌های مساله‌ساز و  آسیب‌زا و تقویت روح معنویت و توجه به ترفندهای دشمنان و جهانی بودن اربعین و احترام به حاکمیت دولت عراق و تکریم مردم عراق به عنوان میزبان از اصول مورد توجه ستاد مرکزی اربعین بوده و هست.

در ادامه این نشست، دکتر نائینی از استادان دانشگاه امام حسین (ع) و مشاور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین داود صالحی از صاحب‌نظران فرهنگی اربعین، دکتر بانکی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس و امامی ـ رییس اندیشکده راهبردی اربعین ـ از دانشگاه امام صادق (ع)، مهدی شریفیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، دکتر  مهدی قاسمی ـ مدیر مرکز مطالعات اربعین ـ و دکتر سیدمحمدرضا خوشرو ـ مشاور معاون سیمای سازمان صدا و سیما ـ دیدگاه‌های خود را درباره کلیات، اهداف، راهبردها، اصول و مبانی و شیوه‌های تدوین سیاست‌ها مطرح کردند.

مراسم پیاده‌روی اربعین امسال به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا، به صورت محدود و بدون حضور زائران ایرانی و دیگر کشورها در عراق برگزار شد. با توجه به بسته بودن مرزهای زمینی ایران و عراق و سیاست نامشخص عراق در برقراری دوباره سفرهای زیارتی، برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین در سال آینده با حضور زائران خارجی هنوز نامعلوم است.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده شورای سیاست‌گذاری فرهنگی اربعین تشکیل شد در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. نادر کاظمی گفته؛
  03:18 1401/02/16

  یه سوال داشتم خرید حضوری هم دارید

 2. مهران ایزدی گفته؛
  11:18 1401/03/06

  چرا هرچی توی سایتتون میچرخم خسته نمیشم

 3. مسعود راستاد گفته؛
  08:30 1401/03/22

  میتونم شماره شما رو داشته باشم؟ 😍😍😍

 4. محمدحسین جعفری گفته؛
  21:54 1401/03/26

  مرسی که هستید

 5. محسن کرمی گفته؛
  22:18 1401/04/17

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه 😍😍😍

 6. مجید طباطبائی گفته؛
  10:42 1401/04/29

  میتونم یه خواهشی بکنم ؟ اینقدر دلبری نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0