ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

«فیش حج» را چگونه بفروشیم؟

«فیش حج» را چگونه بفروشیم؟

سازمان حج و زیارت، شیوه واگذاری قانونی اسناد یا فیش‌های حج و عمره را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، کامران اکبری ـ مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت ـ با اشاره به راه‌اندازی سامانه واگذاری اولویت تشرف به حج تمتع، هشدار داد: متقاضیان مراقب افراد سودجو باشند.

او درباره سامانه نقل و انتقال قبوض ودیعه‌گذاری حج، توضیح داد: براساس مندرجات درج شده در قبوض ودیعه‌گذاری و اختیارات و ضوابطی که سازمان حج و زیارت فراهم آورده، شخص ودیعه‌گذار می‌تواند با رعایت شرایط تعیین شده، قبض خود را برای یک بار واگذار کند.

وی افزود: در راستای ارائه خدمت به متقاضیان و سهولت کار آنها اعم از واگذار کننده قبوض یا دریافت کننده، سامانه‌ای از سوی سازمان حج و زیارت به نشانی tasharof.haj.ir طراحی و اجرا شده است که در این بستر خدمات مناسبی به متقاضیان ارائه می‌کند.

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت گفت: متقاضیان با ورود به این سامانه می‌توانند درخواست خود را در هر استان یا شهرستانی که ودیعه‌گذاری کرده‌اند و سکونت دارند ثبت کنند و سپس با انتخاب کارگزارانی که دارای مجوز از سازمان حج و زیارت هستند، مبادرت به نقل و انتقال اولویت قبوض ودیعه گذاری کنند.

او متذکر شد: واگذارکنندگان و همچنین دریافت‌کنندگان قبوض ودیعه گذاری حج «فروشندگان و خریداران اسناد» باید اقدامات خود را از طریق سامانه مذکور و تحت نظر دفاتر کارگزاری تعیین شده انجام دهند و به سایت‌ها و افراد سودجویی که در این راستا به تبلیغ می‌پردازند، مراجعه نکنند.
 

اکبری با بیان اینکه این سامانه نقش موثری در کوتاه کردن دست واسطه‌ها و سودجویان و هزینه‌های اضافی ناشی از آن دارد، افزود: ودیعه‌گذاران می‌توانند از این بستر با ارتباط مستقیمی که با انتقال گیرندگان قبض ایجاد می‌شود، اولویت تشرف خود را به افراد واجد شرایط واگذار کرده و از ثواب حجی که فرد به این واسطه مشرف می‌شود، بهره‌مند شود و نایب‌الزیاره آنها باشد.

وی تاکید کرد: هیچ یک از مراکز، افراد و سامانه‌هایی که در حوزه «بحث خرید و فروش قبوض ودیعه‌گذاری حج و عمره» تبلیغات وسیعی را در کشور راه‌اندازی و هدایت کرده‌اند مورد تایید سازمان حج و زیارت نیستند. اینگونه اقدامات در روند جاری امور اخلال ایجاد کرده، روال مقررِ اینگونه واگذاری‌ها را دچار وقفه کرده، واسطه‌گری اتفاق افتاده و هزینه‌هایی به طرفین تحمیل شده است، بنابراین به متقاضیان تاکید می‌شود که امور واگذاری و تهیه قبض خود را مستقیماً از طریق سامانه مذکور دنبال کرده و مطلقاً این کار را از طریق افراد و مراکز واسطه گر دنبال نکنند.

مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت درباره واگذاری کارت‌های اولویت‌های عمره نیز گفت: در خصوص کارت‌های اولویت‌های عمره نیز کسانی که تمایل به تهیه و یا واگذاری آن را دارند، باید صرفاً از طریق دفاتر زیارتی مجاز در سطح استان یا شهرستان محل سکونت خود اقدام و پیگیری کنند.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده «فیش حج» را چگونه بفروشیم؟ در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. مهدی علوی گفته؛
  19:42 1401/04/02

  من یکی از کاربران دائمی سایت شما هستم 😍😍😍

 2. کاظم شعبانی گفته؛
  18:42 1401/04/13

  بازم درمورد این موضع مطلب بزارین 😍😍😍

 3. عباس داوودی گفته؛
  06:18 1401/04/17

  لطفا آدرستون رو برای بنده ارسال کنین

 4. قاسم نوری گفته؛
  20:54 1401/04/19

  حرفتون خیلی عالیه

 5. محمدحسن شکیبا گفته؛
  23:54 1401/05/25

  دمتون گرم

 6. مجتبی فروتن گفته؛
  07:06 1401/06/04

  اکانت اینستا هم دارید؟

 7. محمدحسین رضا گفته؛
  09:42 1401/06/19

  چرا اینقد کم؟ 😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0