ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

مدیرکل موزه‌ها: گزارشی از حمله مسلحانه نداریم

مدیرکل موزه‌ها: گزارشی از حمله مسلحانه نداریم

مدیرکل موزه‌ها گفت: هنوز گزارشی از حمله مسلحانه به موزه هفت‌تپه شوش دریافت نکرده‌ام. موزه‌های کشور از نظر حفاظت بهترین شرایط را دارند.

محمدرضا کارگر به دنبال حمله مسلحانه به موزه هفت‌تپه شوش توسط افراد ناشناس که امروز (یکشنبه ۱۷ اسفند) رخ داد، درحالی که خارج از دفتر کارش بود، به ایسنا گفت: هنوز گزارشی از این حمله مسلحانه به دستم نرسیده است و این خبر را از شما می‌شنوم و اطلاعی ندارم. صحت و سقم چنین اتفاقی باید به صورت رسمی گزارش شود.

او ادامه داد: امنیت موزه‌ها با فرماندهی یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تامین می‌شود و در کل موزه‌ها از نظر حفاظت بهترین شرایط را دارند. تمام موزه‌ها از نظر حفاظت الکترونیکی به دوربین مداربسته و اتاق کنترل مجهز هستند و همه آن‌ها تحت نظارت یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی محفاظت می‌شوند.

او اضافه کرد: همه موزه‌های کشور دارای کد و رده حفاظتی هستند که یگان حفاظت نیز برای تامین امنیت آن‌ها با نیروی انتظامی و ارکان امنیتی کشور هماهنگ است و تا الان هم هیچ‌گونه مشکلی نداشته‌ایم. البته ممکن است برخی موزه‌ها دوربین‌های کهنه‌تری داشته باشند و ضبط اطلاعات آن‌ها یک‌ماهه باشد درصورتی‌که باید یک‌ساله باشد و یا تعداد سربازهای کمی در موزه مستقر باشد.

مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی در پاسخ به این سوال که این کمبودها به اطلاع دفتر موزه‌ها یا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می‌رسد اظهار کرد: نیاز نداریم که ما این گزارش‌ها را داشته باشیم. امنیت موزه‌ها تحت فرماندهی یگان حفاظت است و آن‌ها مدیریت و محافظت می‌کنند.

کارگر درباره این‌که آیا در جریان کمبودهای موزه هفت‌تپه از جمله خاموشی دوربین‌ها و سیستم‌های امنیتی در مقاطعی و مستقر نبودن نیروی یگان حفاظت قرار داشته است، گفت: این موزه‌ها استانی هستند و معمولا چنین مسائلی را با مسؤولان استان مکاتبه می‌کنند. در واقع ما (اداره کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) با هیچ موزه‌ای مستقیم کار نمی‌کنیم و آن‌ها مستقیم با ما مکاتبه ندارند.

ساعت ۴ و ۴۵ دقیقه بامداد روز یکشنبه ۱۷ اسفندماه موزه هفت‌تپه شوش توسط افراد ناشناس مورد حمله مسلحانه قرار گرفت. علی درویش ـ فعال میراث فرهنگی شوش ـ در این‌باره به ایسنا گفته است: هرچند خوشبختانه این اتفاق با هوشیاری پرسنل نگهبان موزه بی‌نتیجه ماند و فاجعه ناگوار جانی یا سرقت آثار تاریخی موزه‌ را به همراه نداشته است اما زنگ خطری بزرگ برای حفاظت از موزه‌هایی است که از توجه و امکانات کافی برخوردار نیستند.

به گفته این فعال میراث فرهنگی، موزه هفت‌تپه سیستم امنیتی مناسبی ندارد و یگان حفاظت میراث فرهنگی  به علت کمبود نیرو، حضور فیزیکی موثر در محل موزه ندارد.  

ایسنا پیگیر جزئیات بیشتر این موضوع از مقام‌های مسؤول همچون معاون میراث فرهنگی و فرمانده یگان حفاظت است که تا لحظه ارسال این گزارش به تماس‌های گرفته‌شده پاسخ نداده‌اند.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده مدیرکل موزه‌ها: گزارشی از حمله مسلحانه نداریم در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. قاسم کیانی گفته؛
  10:42 1401/03/05

  دفتر مرکزیتون کجا قرار داره

 2. یوسف نعمتی گفته؛
  09:30 1401/03/26

  میتونم یه خواهشی بکنم ؟ اینقدر دلبری نکنید

 3. قربانعلی بهرامی گفته؛
  13:18 1401/04/27

  مثل همیشه عالی و کاربردی

 4. مصطفی رستمی گفته؛
  09:54 1401/04/30

  aaaaliii bood 😍😍😍

 5. عباسعلی روحانی گفته؛
  02:06 1401/06/01

  شما همیشه امیدوارم کننده صحبت می کنید و این خیلی خوبه

 6. عبدالرضا نوروزی گفته؛
  15:54 1401/06/18

  چه مطلب خوبی 😍😍😍

 7. غلامعلی واعظی گفته؛
  06:54 1401/06/23

  شما پیج اینستا هم دارین؟ 😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0