ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

مونسان: از همه ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری استفاده می‌کنیم

مونسان: از همه ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری استفاده می‌کنیم

ایسنا/گلستان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه در این دولت به موضوع تنوع محصولات گردشگری در کشور پرداخته ‌شده است، گفت: این وزارت خانه تلاش کرده تا گردشگری کشور را صرفاً از گردشگری فرهنگی و تاریخی خارج کرده و از همه ظرفیت‌های کشور برای توسعه گردشگری استفاده کند.

علی‌اصغر مونسان یکشنبه شب (۱۷ اسفندماه) در مراسم شب فرهنگی ایران و قزاقستان به میزبانی استان گلستان اظهار کرد: برنامه‌های فرهنگی همچون شب فرهنگی ایران و قزاقستان به میزبانی استان گلستان می‌تواند به شناخت بیشتر ملت‌ها از یکدیگر و ایجاد ارتباطات پایدار و توسعه مراودات کمک کند.

وی با اشاره به اینکه توسعه روابط منطقه‌ای جزو اصول راهبردی دولت جمهوری اسلامی ایران است، افزود: امیدواریم استان گلستان موفق شود به‌واسطه برگزاری برنامه شب‌های فرهنگی و تکثر اقوام در این منطقه، از این ظرفیت به‌خوبی استفاده کند.

مونسان با اشاره به اینکه وزارت میراث فرهنگی برای کمک در راستای تقویت روابط ایران و قزاقستان آمادگی دارد، گفت: آمادگی داریم سالانه میزبان هفته فرهنگی ایران و قزاقستان به میزبانی استان گلستان باشیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید بیش از ۴۸۰ هتل و ۲۲۰۰ واحد بوم گردی به مجموعه‌های گردشگری کشور اضافه ‌شده است.

مونسان بیان کرد: گردشگری منطقه‌ای موضوع بسیار مهمی برای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و تلاش می‌کنیم به‌خصوص در استان‌های مرزی کشور روابط با کشورهای همسایه را برقرار کرده تا در قالب گردشگری، روابط بین ملت‌ها گسترش یابد.

روابط ایران و قزاقستان عمیق است

اسخت اورازبای_ سفیر جمهوری قزاقستان در ایران نیز در این مراسم گفت: قزاقستان دوست و برادر ایران بوده و نبود مشکل را بارها مقامات دو کشور در دیدارهای مختلف بیان کرده‌اند. البته تاریخ گواه این مطلب است و روابط دو کشور در همه بخش‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بسیار عمیق است.

وی ایران را به‌عنوان یک برادر و دوست بسیار کشوری بزرگ و صمیمی دانست و افزود: فرزندان ما که در ایران به دنیا آمدند یا کسانی که بعد از به دنیا آمدن در کشور شما به کشور ما بازگشتند، باید فرزندان خود را جهت احترام به ایران تربیت کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از میراث فرهنگی گلستان، اورازبای بیان کرد: پذیرش قزاق‌ها در ایران را ارج می‌نهیم و این مهمان‌پذیری و اقامت هموطنان خود در خاک ایران را که بیشتر در گلستان هستند را فراموش نمی‌کنیم.

هفته آخر اسفند هرسال به‌عنوان هفته فرهنگی ایران و قزاقستان نام‌گذاری می‌شود

هادی حق‌شناس_ استاندار گلستان نیز در این مراسم که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، گفت: با موافقت وزیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، از این پس هفته آخر اسفندماه هرسال به‌عنوان هفته فرهنگی ایران و قزاقستان نام‌گذاری و به نمایندگی از ایران در استان گلستان جشن‌هایی به‌صورت رفت‌وبرگشت در دو کشور برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه به دنبال تقویت روابط با کشور قزاقستان هستیم، تصریح کرد: از ۱۲ فروردین‌ماه سال آینده پرواز از فرودگاه بین‌المللی گرگان به سمت آکتائو قزاقستان آغاز خواهد شد.

استاندار گلستان یادآور شد: هفته گذشته اتصال خط عریض در مسیر ریلی ایران، ترکمنستان، قزاقستان را داشتیم که این موضوع، علاوه بر کاهش هزینه‌ها و افزایش ترددها، کاهش زمان را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده مونسان: از همه ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری استفاده می‌کنیم در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. یعقوب نوروزی گفته؛
  01:54 1401/02/25

  چقدر قشنگ و حرفه ای

 2. محمدجواد امین گفته؛
  11:42 1401/03/07

  آدرس دفترتون کجاست

 3. محمدجواد خمسه گفته؛
  07:06 1401/03/23

  من خیلی سایتتون رو دوست دارم

 4. محمدحسن افشاری گفته؛
  15:54 1401/05/12

  مرسی از حضورتون

 5. سجاد کلانتری گفته؛
  10:06 1401/05/30

  این موضوع یکی از موضوعات موردعلاقه منه 😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0