ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

آشنایی با هنر نقاشی روی صدف

نقاشی روی صدف

نقاشی روی صدف از هنرهای زیبا و صنایع دستی بومی بشمار می رود. معمولا طراحی روی صدف توسط مردم  مناطق جنوبی و شمالی کشومان که در مجاورت دریا قرار دارند, انجام می گردد.

نقاشی روی صدف هنر خلاقانه و قدیمی بشمار می رود که از سال ها پیش بصورت هنری و سرگرمی دنبال می شده و هم اکنون برخی بصورت تجاری به آن نگاه می کنند.دست سازه های هنری ایرانی نشان از آداب و رسوم و فرهنگ هر منطقه دارند و همگی زیبایی از اصالت خاصی برخوردار می باشند.صنایع دستی بومی نه تنها ظرفیت استفاده در آن منطقه را داشته بلکه برای مناطق دیگر نیز از جذابیت ویژه ایی برخوردار است.

نقاشی روی صدف با رنگ مخصوص صدف و همچنین رنگ های دیگر قالب انجام است. 

نقاشی روی صدف ایده ی هنری و خلاقانه

نقاشی روی صدف یکی از هنرهای دستی است که بسیار خاص و پرطرفدار بوده و کاربردهای زیادی دارد. همه ما تاکنون برای یک بار هم که شده به استان‌ های جنوبی ایران سفر کرده ‌ایم.

در شهرهای ساحلی دریای عمان و خلیج فارس می توانید انواع صدف را به عنوان سوغاتی خریداری کنید. زیباترین صنایع دستی در استان های بوشهر و هرمزگان با انواع صدف تهیه می شوند.

صدف های دریایی جزو سخت پوستان هستند که در واقع، قسمت نرم بدن آنها به مرور زمان از بین رفته است. مروارید، یک سنگ گرانبها و قیمتی است که درون صدف های دو کفه ای پرورش داده می شود.

نقاشی روی صدف، بسیار لذت بخش است و طرح و نقش های متنوعی را می توان روی آنها ایجاد کرد. حتی اگر به هنر نقاشی چندان آشنا نباشید، باز هم با یک قلم موی ساده و مقداری رنگ می توانید صدف ها را نقاشی کنید.

بسیاری از افرادی که در هنرهای تجسمی نقاشی، نگارگری یا حتی هنر نقاشی روی شیشه فعالیت می کنند علاقه مند هستند که نقاشی روی صدف را نیز امتحان کنند.

صنایع دستی صدف کاربردهای مختلفی دارد که در ادامه بیشتر درباره آنها صحبت می کنیم. نقاشی روی صدف در درجه اول، مربوط به مناطقی است که در مجاورت آب های دریایی قرار دارند و انواع صدف از دریا صید می شود و در اختیار آنها قرار می گیرد.

طراحی روی صدف

صدف های ریز در خط ساحلی بسیار یافت می ‌شوند اما برای نقاشی روی آنها باید از انواع صدف هایی استفاده کنید که اندازه بزرگ یا متوسط دارند و یک سطح صاف را برای نقاشی کردن فراهم کرده‌اند. جالب آن است که بدانید صنایع دستی صدف بسیار از سوی توریست ها و گردشگران مورد استقبال واقع می شود.

بومیان استان هرمزگان به خرید و فروش انواع صدف، صید صدف و ساخت زیورآلات صدفی مشغول هستند. اگر به این استان سفر کنید در بازارهای محلی و بازارهای ساحلی، نمونه های زیادی از انواع صدف دریایی را می توانید مشاهده کنید.

درست از زمانی که صدف ها از دریا صید شدند، ایده هایی برای نقاشی روی صدف در ذهن افراد نقش بست. این هنر زیبا از دوران گذشته متداول بوده است. اکنون نیز به یک هنر جذاب تبدیل گشته و بسیاری از خانم های خانه دار هم سعی می کنند که اشیای صدفی زیبا را به صورت کاملاً خلاقانه بسازند.

نمونه ای از دست سازه هایی که با صدف تهیه می ‌شوند شامل تابلوهای دکوراتیو است که برای دکوراسیون داخلی خانه به کار می رود.

شما در حال مشاهده آشنایی با هنر نقاشی روی صدف در پلتفرم خورشیدک هستید

معصومه سررشته
معصومه سررشته

ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0