ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

نه خانی آمده و نه خانی رفته!

نه خانی آمده و نه خانی رفته!

پنجمین جشنواره صنایع‌دستی فجر در حالی امروز ـ شنبه ـ دوم اسفندماه ـ به کار خود پایان می‌دهد که خبرها در جریان برگزاری این رویداد، به حداقل رسیده بود. همچنین در حالی که انتظار می رفت این جشنواره تا دهم اسفند ماه ادامه داشته باشد، با تغییر در برنامه‌ها و معرفی برگزیدگان، عصر امروز بارش را می بندد و از موزه ملی ایران می‌رود.

به گزارش ایسنا، «صنایع دستی» جوان‌ترین جشنواره فجر است؛ جشنواره‌ای که اساسا با هدف معرفی و حمایت از هنرمندان فعال در این عرصه راه‌اندازی شد، اما هر ساله از موضوعاتی همچون فقدان اطلاع‌رسانی درست و به‌موقع رنج می‌برد.

شاید بتوان گفت این جشنواره‌ بیش از آنکه نگاهی حرفه ای به عرضه صنایع دستی تولیدشده در طول یک سال داشته باشد، از سوی برگزارکنندگانش یک دورهمی خانوادگی تلقی می شود که کمتر فرد بیرونی تاریخ آغاز و پایانش را می‌داند و برگزیدگانش را می‌شناسد.

پنجمین جشنواره صنایع دستی فجر نیز در راستای همین نگاه و آن هم در شرایطی که اهالی این حرفه به سبب شیوع جهانی ویروس کرونا سال سختی را پشت سر گذاشته بودند، از حدود دو هفته پیش در موزه ملی ایران آغاز به کار کرد.

بر اساس خبرهای منتشر شده در سایت روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، قرار بود که مراسم اختتامیه این جشنواره در تاریخ ۱۰ اسفندماه برگزار شود که این مراسم نیز بدون اطلاع رسانی مشخصی به عصر روز دوم اسفند ماه موکول شده است. روابط عمومی معاونت صنایع دستی علت این تغییر را برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی در تاریخ ۵ تا ۸ اسفند ماه عنوان کرده است. 

روابط عمومی این معاونت همچنین درباره پرهیز از اطلاع رسانی فراگیر درباره زمان برگزاری جشنواره پنجم صنایع دستی فجر، اینگونه توضیح داد که به دلیل شرایط کرونایی به ما اعلام شد که برگزاری جشنواره را فقط به صداوسیما اعلام و تنها از این رسانه دعوت کنیم. 

و این درحالی است که جشنواره صنایع دستی فجر در سال های گذشته نیز چندان از مزیت اطلاع رسانی صحیح برخوردار نبوده است. ضمن اینکه جهان مدتی است که روش همزیستی صحیح با کرونا را آموخته و بسیاری از برنامه ها و رویدادهای فرهنگی در همین کشور خودمان هم با رعایت پروتکل های بهداشتی یا به صورت آنلاین برگزار می شوند.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده نه خانی آمده و نه خانی رفته! در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. اسدالله مهدوی گفته؛
  09:06 1401/03/01

  آدرس دفترتون کجاست

 2. سیدمحمد شریف گفته؛
  06:18 1401/03/22

  این مطلب حرف نداشت 😍😍😍

 3. مجید رحیمی گفته؛
  00:54 1401/04/06

  کانال تلگرامی هم دارید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0