ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

وجود ۵۰ مدرسه ماندگار در کشور/تعمیر و نگهداشت این مدارس نیازمند منابع مالی

وجود ۵۰ مدرسه ماندگار در کشور/تعمیر و نگهداشت این مدارس نیازمند منابع مالی

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تعداد مدارس ماندگار آموزش‌وپرورش را ۵۰ واحد اعلام و تاکید کرد که باید برای نگهداری آن‌ها چاره‌ای اندیشیده شود چرا که تعمیر و نگهداشت مدارس ماندگار، نیازمند منابع مالی است و در این زمینه از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی انتظار همکاری داریم.

به گزارش ایسنا، در نوزدهمین نشست گفت‌وگوی هفته باهدف ایجاد ارتباط و تعامل دوسویه بین وزارت آموزش‌وپرورش و سایر دستگاه‌های دولتی که با محوریت موضوع گفت‌وگو بر محور تحول با حضور محسن حاجی میرزایی و علی‌اکبر مونسان در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، تعدادی از اعضای شورای معاونان به تشریح و تبیین برنامه‌های آموزش‌وپرورش پرداختند.

مهر اله رخشانی‌مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اظهار کرد: تعداد مدارس ماندگار آموزش‌وپرورش ۵۰ واحد است که باید برای نگهداری آن‌ها چاره‌ای اندیشیده شود. برای تعمیر و نگهداشت مدارس ماندگار، نیازمند منابع مالی هستیم؛ لذا از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی انتظار همکاری داریم. پیشنهاد می‌کنیم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ردیف اعتباری برای نگهداری و تعمیر مدارس ماندگار در بودجه خود بگنجاند.

سید جواد حسینی، رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی در این نشست اظهار کرد: در طراحی و پوشش لباس و همچنین هویت اسلامی-ایرانی، فضاهای آموزشی دو موضوع مشترک آموزش‌وپرورش و میراث فرهنگی و گردشگری برای همکاری است.

وی ادامه داد: در هر استان می‌توان قدیمی‌ترین مدرسه را به مرکز گردشگری تبدیل کرد و این موضوع نیازمند همکاری مشترک دو وزارتخانه است.

علی الهیار ترکمن،معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پروش با ارائه آمار و ارقام مراکز رفاهی، فرهنگی و گردشگری آموزش‌وپرورش اظهار کرد: برای توسعه مراکز رفاهی و گردشگری از بودجه دولتی استفاده نمی‌کنیم؛ بلکه این مراکز با استفاده از درآمدهای خود توسعه می‌یابند.

وی افزود: قبل از شیوع کرونا سالانه بیش از ۴ میلیون روز فرهنگی از مراکز رفاهی و گردشگری آموزش و پرورش استفاده می‌کردند لذا این موضوع می‌تواند مورد توجه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گیرد و همکاری بیشتری با آموزش‌وپرورش داشته باشد.

الهیار گفت: توجه آموزش‌وپرورش به ایجاد و توسعه مراکز درمانی است. اکنون ۱۴ مرکز درمانی داریم که به‌صورت رایگان یا نیمه رایگان به بازنشسته‌ها ارائه خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: آموزش‌وپرورش در حفظ و انتقال میراث معنوی فعال است و فعالیت‌هایی مانند؛ شاهنامه‌خوانی، حافظ خوانی و … را در فعالیت‌های خود قرار داده است، بنابراین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی می‌تواند برای احیای این سنت حسنه، با آموزش‌وپرورش همکاری کند.

علیرضا کمرئی،معاون آموزش متوسطه نیز در این نشست اظهار کرد: از ۱۶۰ رشته کاردانش، تعداد ۹ رشته مرتبط با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است که این رشته‌ها ۵ درصد رشته‌های کاردانش را تشکیل می‌دهند و تمایل داریم با رعایت استانداردها، رشته‌های مرتبط با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را توسعه دهیم.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۷۰۰ هنرجو در رشته‌های مرتبط با گردشگری تحصیل می‌کنند و هرسال ۶۰۰ نفر از این هنرجویان این رشته‌ها فارغ‌التحصیل می شوند که این آمار نسبت به نیاز جامعه بسیار کم است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، معاون آموزش متوسطه بر ضرورت توسعه رشته‌های؛ «مهمانداری» و «هتل داری» و رستوران تأکید و عنوان کرد: در شاخه فنی و حرفه‌ای ۵۰۰ هنرجو در رشته‌های مرتبط با گردشگری در حال تحصیل هستند.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده وجود ۵۰ مدرسه ماندگار در کشور/تعمیر و نگهداشت این مدارس نیازمند منابع مالی در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. جلال جمالی گفته؛
  09:06 1401/04/19

  سلام عالی بود 😍😍😍

 2. حیدر نادری گفته؛
  00:18 1401/06/11

  afarin matlab khobi bood 😍😍😍

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0