ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

پرداخت ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به صنعت گردشگری/ممنوعیت سفرهای نوروزی ابلاغ شد

پرداخت ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به صنعت گردشگری/ممنوعیت سفرهای نوروزی ابلاغ شد

ایسنا/مرکزی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از پرداخت ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به حوزه گردشگری در سال جاری خبر داد.

علی اصغر مونسان یازدهم اسفندماه در حاشیه افتتاح هتل کاروانسرای دودهک دلیجان، در جمع خبرنگاران با اشاره به این هتل کاروانسرا که علاوه بر مکان اقامتی به فضای جاذب برای گردشگران تبدیل شده است، افزود: یکی از برنامه های راهبردی وزارت میراث فرهنگی، تنوع بخشی به محصولات گردشگری است و گردشگری اکوتوریسم به مجموعه گردشگری کشور اضافه شد تا از جاذبه های طبیعی کشور به خوبی بهره برداری شود.

وی با بیان اینکه طبیعت گردی در کنار گردشگری فرهنگی و تاریخی در حال ایفای نقش خاص خود است، گفت: وزارتخانه تنوع بخشی به اقامتگاه ها و جاذبه های گردشگری را نیز مدنظر دارد که در این راستا فعال شدن اقتصاد مردمی برای مرمت بناهای تاریخی و تبدیل آنها به فضاهای اقامتی و گردشگری، شکل گیری اقامتگاه های سنتی و هتل کاروانسراها و بوتیک هتل ها مدنظر قرار گرفت و خوشبختانه به میزان هتل های با ستاره بالا، این فضاها نیز مورد اقبال مردم قرار گرفته اند.

مونسان تصریح کرد: بومگردی ها یکی از بخش های مهم در کشور شده اند و تقریبا در هیچ نقطه ای از کشور ضعف اقامتی وجود ندارد در حالی که این امر در گذشته یکی از ضعف های بزرگ در حوزه گردشگری کشور قلمداد می شد، اما امروز به هر بهانه و موضوعی فضای اقامتی در دورترین نقاط کشور ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه در انتهای آبادی های کویر لوت ۴۰ واحد بومگردی همراه با ایجاد اشتغال و کسب و کار احداث شده است و در شرایط کرونایی نیز پذیرای گردشگران هستند، افزود: خوشبختانه گردشگری کشور تنوع مناسبی به خود گرفته است و اقتصاد مردم‌پایه ای ایجاد شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خصوص سفرهای نوروزی اظهار کرد: در وهله اول از مردم درخواست می شود که در مدت باقی مانده تا نوروز ۱۴۰۰ به شدت پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. اگر دست به دست هم دهیم قطعا می توانیم شرایط را به سمت سفید هدایت کنیم. باید از اجتماعات دوری کرد و حتما از ماسک استفاده کرد تا بتوانیم سفرهای نوروزی را داشته باشیم.

وی با اشاره به جلسات کمیته امنیت اجتماعی ستاد مقابله با ویروس کرونا، گفت: برای گردشگری نوروز، سه امکان دیده شده است که یکی از آنها شامل تورهای گردشگری است که از مبدا تا مقصد و برگشت به مبدا شرایط کاملا مدیریت شده و تحت پروتکل های دقیق بهداشتی است و نگرانی برای وزارت بهداشت نخواهیم داشت، سفرهایی که اقامت آنها در اماکن اقامتی باشد، قطعا تحت مدیریت و کنترل خواهد بود، همچنین رفت و آمد توسط ناوگان هوایی، زمینی و ریلی نیز انجام می شود و نگرانی کمتری در این راستا وجود دارد، اما در دسته سوم، سفرهای عموم مردم را پیش رو داریم که کنترل و مدیریت آنها کمی دشوار است و در حال حاضر بر این سفرها تمرکز شده است و مجموعه وزارت بهداشت نیز در این راستا نگران است.

مونسان تصریح کرد: ممنوعیت ها و محدودیت ها به استانداران ابلاغ شده است که شامل ممنوعیت زدن چادر، ایجاد کمپ های چادری، اقامت در مدارس و مراکز غیرمجاز وزارت گردشگری است و امیدواریم با این محدودیت ها و ممنوعیت ها بتوانیم ایام نوروز خوبی را تجربه کنیم و با رعایت همه پروتکل های بهداشتی در نوروز، می توانیم افتخاری در مقابله با کرونا رقم بزنیم و نشاط اجتماعی مردم را نیز رقم بزنیم.

وزیر میراث فرهنگی در خصوص پرداخت تسهیلات کرونایی به صنعت گردشگری بیان کرد: امسال تاکنون ۶۵۰ میلیارد تومان پرداخت شده و تا ۱۴۰۰ میلیارد تومان نیز متقاضی به بانک معرفی شده است.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده پرداخت ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به صنعت گردشگری/ممنوعیت سفرهای نوروزی ابلاغ شد در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. محمدرضا عابدی گفته؛
  09:54 1401/02/27

  چقد خوبین شما 😍😍😍

 2. یعقوب سلطانی گفته؛
  19:30 1401/02/27

  ممنون از مطلب زیباتون

 3. عبدالرضا میرزایی گفته؛
  21:42 1401/03/01

  بازم درمورد این موضع مطلب بزارین 😍😍😍

 4. رامین طباطبایی گفته؛
  11:30 1401/03/30

  مطلب خوبی بود 😍😍😍

 5. هادی بیاتی گفته؛
  09:30 1401/04/15

  باز هم مثل همیشه ترکوندید

 6. علی علوی گفته؛
  13:42 1401/04/24

  مطالب بی نظیر بود

 7. محمدتقی مهدوی گفته؛
  03:54 1401/06/02

  مثل همیشه عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0