ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه نهایی شده/ایده تبدیل ساختمان فرمانداری و شهرداری به مجتمع فرهنگی

پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه نهایی شده/ایده تبدیل ساختمان فرمانداری و شهرداری به مجتمع فرهنگی

ایسنا/همدان استاندار همدان با اعلام اینکه پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه نهایی شده که در توسعه و عمران همدان تأثیرگذار است، گفت: آمادگی داریم ساختمان فرمانداری و شهرداری همدان را به منظور ایجاد یک مجتمع فرهنگی برای بوعلی سینا اختصاص بدهیم.

سیدسعید شاهرخی یکشنبه ۱۲ بهمن ماه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه به منظور انسجام بخشی بین بخش های مختلف تلاش کردیم به صورت علمی، برنامه ای و حساب شده در قالب تدوین سند راهبردی برای سه سال پیش رو تکلیف همه بخش ها و سهم هر شهرستان را مشخص کنیم، مطرح کرد: توجه به معیشت، حمایت از تولید و ایجاد شغل شاخصه اصلی ما در این سند راهبردی سه ساله بوده است که همه ظرفیت های استان را شناسایی کردیم.

شاهرخی ادامه داد: در کمتر دوره ای این اتفاق افتاده که اعلام کنند چه اقداماتی را می خواهند انجام دهند، خیلی ها می ترسند که بدقول شوند اما ما در هر شهرستان پروژه ها را هم مشخص کرده ایم‌ به طوریکه مشخص شده چه میزان از باغات انگور در طرح فراز اصلاح شوند.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ هزار خیاط در شهر ازندریان وجود دارد که به دنبال ساماندهی این واحدها هستیم، خاطرنشان کرد: معضلی که در شهرستان درگزین و بخش شاهنجرین شهرستان رزن وجود دارد این بود که نیروی بیکاری وجود ندارد تا در واحدهای تولیدی این شهرستان ها کار کنند به طوریکه به گفته فرماندار و نماینده رزن این شهرستان نیروی بیکار ندارد. در ضمن ۳۴ روستای این شهرستان بازسازی و بهسازی شده است.

برنامه احداث ۴ گاوداری ۶۰۰۰ رأسی در استان

استاندار همدان با بیان اینکه چهار واحد گاوداری ۶۰۰۰ رأسی در استان احداث می شود که یکی از این واحدها در شهرستان رزن احداث خواهد شد، اضافه کرد: با شرکت شستا قرارداد بسته ایم که چهار واحد گاوداری ۶۰۰۰ رأسی در نقاط مختلف استان احداث شود.

وی  با بیان اینکه ۱۰۷ هکتار گلخانه در استان وجود داشت، یادآور شد: براساس سند راهبردی تصویب شد که هر سال ۷۰ هکتار در سطح استان به گلخانه ها اضافه شود که ۵۰۰ هکتار شهرک و زمین در حال آماده سازی بوده و ۱۸۰ هکتار طی دو سال گذشته گلخانه احداث شده است.

یکی از زیباترین ایستگاه های قطار ایران در حال ساخت است

استاندار همدان با تأکید بر اینکه استان همدان را به ویژه شهر همدان که پایتخت تاریخ و تمدن است را با نگاه بلند نه رؤیایی بلکه واقعی می بینیم، تصریح کرد: یکی از اقدامات توجه به حمل و نقل ریلی در استان همدان بوده است به طوریکه امسال ردیف اتصال خط شمال به جنوب(همدان به ملایر) را مستقل کرده ایم و عملیات احداث ایستگاه درون شهری همدان در حال انجام است که یکی از زیباترین ایستگاه های قطار خواهد بود.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ کیلومتر در این مدت ریل گذاری شده است و روزانه ۱۰۰۰ تن گندم از ایستگاه باری قطار انتقال داده می شود، اعلام کرد: اگر قطار شهری را برای همدان درنظر می گیریم، نگاهمان به همدان ۵۰ سال آینده است به طوریکه بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان هزینه پروژه قطار شهری است که طی سال های مختلف خطوط مختلف آن ایجاد می شود.

شاهرخی اظهار کرد: نگاهمان به گردشگری همدان باید نگاه عمیقی باشد، به علت اینکه همدان ۱۸۰۰ اثر شناخته شده در حوزه تاریخی، طبیعی و گردشگری دارد که ۱۰۶۰ اثر به ثبت ملی رسیده و پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه نهایی شده که در توسعه و عمران همدان تأثیرگذار است.

وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه آب و فاضلاب هم تحول جدی صورت گرفته است، مطرح کرد: فاضلابی که برای مردم تهدید بود، به فرصت تبدیل کردیم به طوریکه ۴.۵ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده فاضلاب شهر همدان به پتروشیمی ابن سینا و ۱۲ میلیون مترمکعب آن به نیروگاه شهید مفتح تخصیص یافت.

مدیر ارشد استان با اشاره به روند سدسازی در استان خاطرنشان کرد: در حوزه سدسازی در دولت تدبیر و امید پنج سد را به بهره برداری رسانده و در حال ساخت داریم به طوریکه سد نعمت آباد اسدآباد، سد شنجور رزن و سد خرمرود تویسرکان در این عالم بی پولی با ۳۰۰ میلیارد تومان به بخش خصوصی واگذار شده است‌.

هیچ گاه به دنبال دعوای سیاسی نبوده ام

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه بنا نداریم وقتمان را صرف بگومگوهای جاری کنیم، یادآور شد: نگاهمان این است که کارهای بزرگ برای استان انجام دهیم و هیچ گاه به دنبال دعوای سیاسی نبوده ام بلکه سیاست بنده این بوده است که همه ظرفیت های استان را با وحدت و همدلی پای کار بیاورم. در ضمن از فرهنگی که در این استان نهادینه شده خوشحالم به طودیکه مردم همدان از دعوا و حاشیه بدشان می آید.

شاهرخی با اشاره به سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان در شهریورماه امسال بیان کرد: در سفر نوبخت به همدان دستور ساخت ۲۰۰۰ واحد مسکن محرومین به استان همدان داده شد که درحال اجراست و تقاضای احداث ۱۰۰۰ واحد دیگر کرده ایم‌، در واقع کاری که انجام می شود باید کارهای ماندگاری باشد چراکه مردم انتظار دارند مدیرانشان در تراز همدان بزرگ ظاهر شوند.

وی ادامه داد: اگر امروز همدان بعد از قرن ها همدان مانده به علت الوند و دامنه شمالی الوند است. یکی از مهمترین شاخص های الوند و دامنه های شمالی الوند این است که میراث فرهنگی را مکلف کردیم طرحی برای این منطقه تعیین کند و با چهارچوب های علمی نگهداری شود. در حقیقت مداخله باید با رعایت اصول زیست محیطی باشد و اگر طرح نباشد کسی حق ورود به این منطقه را نخواهد داشت.

آمادگی داریم ساختمان فرمانداری و شهرداری را برای بوعلی سینا اختصاص دهیم

استاندار همدان با بیان اینکه طرح تفریحی و زیارتی شاهزاده حسین(ع) شهر همدان آماده شده و در حال تملک و آماده سازی آن با حفظ و اصول بناهای تاریخی هستیم، گفت: آمادگی داریم ساختمان فرمانداری و شهرداری همدان را به منظور ایجاد یک مجتمع فرهنگی برای بوعلی سینا اختصاص دهیم چراکه اگر این مقبره به همین شکل بماند تا چهار سال دیگر نمی توان از کنارش رد شد بنابراین فکرهای بلندی برای آرامگاه بوعلی داریم که مشاور در حال تهیه طرح است.

ایجاد سایت بین المللی در نزدیکی غارعلیصدر

وی از ایجاد سایت بین المللی در نزدیکی غارعلیصدر خبر داد و گفت: سال ها بود که ۲۳۰۰ هکتار اراضی در کنار غارعلیصدر داشتیم که واقعاً ارزشمند بود که سایت بین المللی در این منطقه طراحی شده است همچنین ۲۴۰ هکتار در حوالی سد اکباتان به شهرداری داده شده که از شهرداری انتظار داریم زودتر یک مجتمع تفریحی برای مردم آماده کند.

به کارگیری نیروهای غیربومی در همدان را تأیید نمی کنم

وی درباره به کارگیری نیروهای غیربومی در استان گفت: به هیچ جا جزء همدان فکر نمی کنم، کار بنده تولید شغل است و تأکید دارم همدانی ها مشغول شوند، شاید ۱۰۰ نفر غیربومی در همدان باشد اما اینها ملاک نیست‌. کار استاندار این نیست که کسی را بیاورد یا ببرد بنابراین به کارگیری نیروی غیربومی در همدان را تأیید نمی کنم.

استاندار همدان در ادامه با اشاره به احداث نیروگاه حرارتی ملایر یادآور شد: یک نیروگاه برای غرب کشور وجود داشت که با استدلال قوی برای ملایر گرفتیم که چهارشنبه عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

این مقام مسئول  با تأکید بر اینکه صددرصد سند راهبردی استان در زمینه سرمایه گذاری محقق شده است، تصریح کرد: ۵۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری برای امسال هدفگذاری شده بود که بیش از ۷۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته است.

اظهارنظرکنندگان درباره طرح جامع شهر همدان، حتی آن را ندیده اند

وی با بیان اینکه تراز کار در همدان باید بالاتر برود و شهرسازی همدان ترقی پیدا کند، گفت: باید سیستم خدمات شهری نگاه بلند داشته باشد و اولویت ها را تشخیص دهد و این مستلزم این است که مردم قوی وارد انتخابات شوراها شوند.

استاندار همدان با بیان اینکه کسانی که درباره طرح جامع شهر همدان اظهارنظر می‌کنند این طرح را ندیده‌اند، خاطرنشان کرد: از بین کسانی که درباره طرح جامع شهر همدان اظهارنظر کردند حتی سه نفر هم این طرح را ندیده و نخوانده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه شهر همدان برای ما مهم است، افزود: بگذارید با طرح و برنامه شهر را اداره کنیم. حفظ باغات و جلوگیری از ورود بی حساب و کتاب به دامنه‌های الوند و باغات از برنامه‌های جدی ما در شهر همدان است.

شاهرخی با بیان اینکه دو انتخابات در پیش رو داریم، یادآور شد: اگر دغدغه سعادت و پیشرفت جامعه را داریم و اگر می‌خواهیم مشکلات حل شود، باید پای صندوق‌های رأی برویم. مشارکت مردم به لحاظ سیاسی، اجتماعی و دقت در انتخاب نخبگان مهم است و انتخاباتی بی طرف برگزار و فارغ از نگاه سیاسی از آراء مردم صیانت می‌کنیم.

افتتاح و کلنگ زنی ۶۵۱ پروژه در دهه فجر

وی در ادامه سخنانش با اشاره به افتتاح و کلنگ زنی ۶۵۱ پروژه به ارزش ۷۹۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر امسال در نقاط مختلف این استان، تصریح کرد: در این ایام ۵۸۳ طرح با اعتباری افزون بر ۲۲۳۴ میلیارد تومان در استان افتتاح و ۶۸ طرح با ۵۶۶۸ میلیارد تومان اعتبار نیز کلنگ‌زنی می شود.

 یکی از ویژگی های انقلاب اسلامی شکستن استکبار بود و آنچه قبل از انقلاب بر کشور حاکم بود هم حاکمیت و تسلط استکبار و هم استبداد به معنای واقعی کلمه بود. رژیم مستبد به گونه ای برخلاف ظاهری که درست کرده بود، به مردم فشار می آورد و فرامین استکبار را دنبال می کرد که خفقان و اختناق برای منکوب کردن مردم در کشور جاری بود.

شاهرخی جلوگیری از استبداد و قطع وابستگی را از دیگر ویژگی های انقلاب اسلامی دانست و افزود: یک شعار محوری در جریان انقلاب اسلامی وجود داشته و آن هم «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» است؛ یعنی نفی استکبار و سلطه جویی و نفی استبداد و استقرار نژامی که مبتنی بر جمهوریت و اسلامیت است.

استاندار همدان در ادامه سخنانش با اشاره به نقش بی بدیل رسانه ها، خاطرنشان کرد: رسانه ها حلقه واسط بین مردم و مسئولان هستند و بر همین اساس سند اطلاع رسانی استان تدوین شده است.

انتهای پیام

منبع : www.isna.ir

شما در حال مشاهده پرونده ثبت جهانی تپه هگمتانه نهایی شده/ایده تبدیل ساختمان فرمانداری و شهرداری به مجتمع فرهنگی در پلتفرم خورشیدک هستید

ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

 1. غلامعلی قاسمی گفته؛
  00:18 1401/02/25

  گل گفتید دست مریضاد

 2. ابراهیم ملک گفته؛
  15:06 1401/03/27

  این مطلب حرف نداشت 😍😍😍

 3. مهران روزبه گفته؛
  21:18 1401/06/18

  دمتون گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه برای به اشتراک گذاری
دسته بندی محتوای سایت
0